Şimdi daha iyisini yapma zamanı

Şimdi daha iyisini yapma zamanı

Başkan Atalı mesajı Anadolu'dan verdi:  "Şimdi daha iyisini yapma zamanı"

 

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, Türk eskrimini tabana yayma ve yeni yetenekleri eskrime kazandırma çalışmaları kapsamında Erzurum ve Trabzon'da temaslarda bulundu. Son yıllarda elde edilen uluslararası başarılarda eskrimi Anadolu'da yaygınlaştırmanın çok büyük katkısı olduğuna değinen Başkan Atalı, “Rekabet başarıyı getirdi. Şimdi Türk eskrimini daha da yukarıya taşımak için önemli projeleri hayata geçirme zamanı” dedi.

 

İlk olarak Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile görüşen Başkan Atalı, sporcu sayısının arttırılması ve milli takımlara Erzurum'dan daha fazla sporcu yetiştirilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda Taşkesenligil ile görüş alışverişinde bulundu. Erzurum'da Yaz Spor okullarının açılması ile birlikte çalışmaların yoğunlaştığını vurgulayan Taşkesenligil, "Federasyonumuz ile birlikte çalışmalar yaparak eskrim sporunun daha çok gelişmesini istiyoruz" dedi. Erzurum heyetinde; TEF Başkanı Murat Atalı, TEF Genel Sekreteri Yılmaz Portakal, Erzurum Eskrim İl Temsilcisi Nevzat Dumanoğlu, Kutluhan Karaoğlu ve Mustafa Dal yer aldı.

 

Başkan Atalı, Erzurum'un ardından Trabzon'a geçerek Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile görüşme gerçekleştirdi. Atalı ile Öztürk, Trabzon'da yapılan yetenek taraması sonuçlarını değerlendirdi, Sporcu Eğitim Merkezi ve Sporcu Performans Merkezi açılması için görüş alışverişinde bulundu. 

 

Başkan Atalı, Genel Sekreter Portakal, Trabzon Eskrim İl Temsilcisi Faik Ahmet Öztürk'ün hazır bulunduğu görüşmede; bir spor kenti olan Trabzon'da eskrim sporuna yeni yeteneklerin kazandırılması, sporcuların performans ve gelişimlerinin takip edilmesi, Türk eskriminde son yıllarda üst üste gelen tarihi başarıların devamı için altyapı desteğinin ve sporcu kaynağının oluşturulması hedefleri ön plana çıktı.

 

Erzurum ve Trabzon temaslarını değerlendiren Başkan Murat Atalı, son yıllarda özellikle Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında elde edilen çok önemli tarihi başarılar ile Olimpiyatlara kota alınmasının planlı ve hedef odaklı çalışmaların sonucu olduğunu belirtti. Başkan Atalı, "Son yıllardaki uluslararası başarılarımızda eskrimi Anadolu'da yaygınlaştırmamızın çok katkısı oldu. Rekabet başarıyı getirdi. Şimdi Türk eskrimini daha da yukarıya taşımak için önemli projeleri hayata geçirme zamanı. Misafirperverlikleri ve eskrime vermiş oldukları destek nedeniyle Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk'e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

 

trabzon_il_müdürü

trabonil2

trabzon_genel