Yurt Dışı Turnuvalar Katılım İşlemleri Ve Esasları

     

Federasyonumuzun 2021-2022 Faaliyet Programında bulunan (FIE ve EFC) yurtdışı turnuvalara, Federasyon tarafından belirlenen sporcular haricinde, Milli Takım Sporcularının Belirlenmesi ve Temsil Görevi Verilmesi Talimatı hükümlerine göre katılmak isteyen sporcuların Federasyon banka hesabına ödemeleri gereken katılım bedeli ve konuyla ilgili açıklamalar aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir. 

     - Katılım bedeli 300 TL dir. EFC lisans ( Circuit Turnuvaları için YILDIZLAR - U17) Bedeli 20 Euro ve FIE lisans Bedeli (SADECE GENÇLER- BÜYÜKLER TURNUVALARINA KATILACAKLAR YATIRACAKLARDIR.) 25 Euro 'dur. ( U14 Circuit Turnuvaları için EFC lisansı gerekmemektedir. )

     - Müsabakalara katılmak isteyen sporcu ve antrenörlerin  başvurularını turnuvadan en az 21 gün önce yaparak katılım bedelini ödemeleri gerekmektedir.

İstisna: EFC takviminin yeni açıklanmış olması ve pandemi sebebiyle turnuva organizasyonlarının yapılıp yapılmayacağı ile ilgili tereddütler bulunmaktadır. Belirtilen mücbir sebeplerden dolayı FIE ve EFC takvimlerinde yer alan her branştaki ilk turnuvalar için 21 gün önce katılım başvuru şartı aranmayacaktır. İlk turnuvaların başlama tarihinden 7 gün öncesine kadar (Turnuvaların son katılım-kayıt tarihine kadar) başvuru yapılabilecektir. Söz konusu istisna; Plovdiv Satellite Kılıç, Budapeşte Epe CC, Samorin Flöre CC ve Godollo Kılıç CC turnuvaları için geçerlidir.

     - Yurtdışı Turnuva Katılım Formlarının, katılım ve lisans bedeli dekontunun Federasyona ulaşması ile birlikte başvuru işleme alınacaktır. ( Katılım ödemesi Federasyon Online Ödeme Portalı üzerinden yapılacaktır )

   Başvuru Formu için tıklayınız.

   Fie Lisans Kişisel Bilgi Formu

      -  Katılım formlarında, 18 yaşından küçük sporcuların ilgili turnuvaya kimin sorumluluğunda katılacağı belirtilecek olup, sorumluluğu alan kişilerin belirtilmediği katılım başvuruları işleme alınmayacaktır.

      -  Söz konusu turnuvaya katılım göstermek isteyen kafilelere yalnızca ferdi müsabakalar için hakem desteği verilecek olup, görevlendirilen hakemlere aynı zamanda organizasyonun uygulaması doğrultusunda takım müsabakalarında da görev verilebilir. Ancak Federasyonca ferdi müsabakalar için görevlendirilen hakemlerin takım müsabakaları için kabul edilmemesi durumunda, takım müsabakalarına katılacaklar tarafından hakem ücretinin organizasyona ödemesi yapılacaktır. Katılım gösteren tüm vizeli antrenör ve sporculara pasaport kullandırılacaktır. İlgili sezonda vizeli olmayan antrenörlerin idareci olarak onayları alınacaktır. Antrenör olarak katılımlarda en az 2. kademe antrenör olma zorunluluğu bulunmaktadır.

     - Turnuvaya katılacak kafilelerin; tüm ulaşım, konaklama, transfer, lisans, müsabaka kayıt v.s. ücretleri katılımcılara ait olmak üzere bütün organizasyonlarının,  kendileri, bölgeleri veya kulüpleri tarafından yapılması gerekmektedir. Federasyon; katılımcıların yalnızca akreditasyon işlemlerini yapacaktır.

 

  • Turnuvalarda Covid-19 salgın durumu nedeniyle olabilecek iptal durumlarında, Federasyon katılımcıların yapmış olduğu hiçbir masraftan sorumlu değildir.

 

  • Katılımcılar, Covid-19 salgın durumu ile ilgili olarak FIE, EFC ve turnuvanın düzenleneceği ülkenin tüm şartlarını yerine getirecektir. Söz konusu gereklilikler turnuva davetiyelerinde belirtilmektedir.

 

İlgililere ilanen duyurulur.

 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 

1- Belirtilen katılım bedeli Federasyon banka hesabına EFT-HAVALE veya TEF Online Ödeme Portalından yapılacaktır. Online ödeme portalı için tıklayınız.

2- Başvuruların sadece nihalizgi@eskrim.org.tr mail adresine yapılması gerekmektedir. ( Mailinizin alındığına dair teyit maili gelmediği taktirde federasyondan teyit alınmasını rica ederiz).

3- Yurtdışı turnuvalara katılacak olan sporcuların, idareci veya antrenörlerinin müsabakaya katılımları için Federasyon Teknik Kurulunun onayını almaları zorunludur. Bu şekilde katılım gösterecek idareci ve antrenörler katılım bedeli ödemeyeceklerdir. İdarecilere pasaport kullandırılmayacaktır.

4- Müsabakalara katılacak olan idareci, sporcu ve antrenörlerin Federasyonumuz talimatlarına göre hareket etmeleri gerekmekte olup,  talimatlara uygun hareket etmeyenler hakkında gerekli disiplin işlemleri uygulanacaktır. 

5- Yurtdışı turnuvalara katılacak olan sporcu, antrenör ve idarecilerin milli takım eşofmanı giymeleri zorunludur.