Vuruşmamazlık Kural Değişikliği

FIE teknik talimatı t124 de yer alan “Vuruşmamazlık Kuralı” ; FIE sıralamasında Yıldız ve U-23 kategorileri bulunmadığından dolayı sadece EFC Yıldız ve U-23 Avrupa Şampiyonalarında olmak üzere aşağıdaki şekilde uygulanacaktır:

 

 

FIE Teknik Talimatı Orijinal Metni;

 

                  1. Ferdi Müsabaka – Direk Eleme:

                      e)Eğer iki eskrimci birlikte p-siyah kart görürlerse ve skorlar eşit ise, FIE sıralamasına göre yapılan müsabaka başlangıcındaki sıralamada üst sırada                            olan eskrimci maçı kazanır.

 

                  2. Takım Müsabakaları

                      f)Eğer her iki takımın pistte bulunan eskrimcileri birlikte p-siyah kart görürlerse ve iki takımında değişiklik yapma hakkı yoksa ve skorları eşitse, FIE                           sıralamasına göre yapılan müsabaka başlangıcındaki sıralamada üst sırada olan takım maçı kazanır.

 

Avrupa Şampiyonalarında Uygulanacak Olan Hali;

 

                  1. Ferdi Müsabaka – Direk Eleme:

                      e) Eğer iki eskrimci birlikte p-siyah kart görürlerse ve skorlar eşit ise, müsabaka başlangıcındaki sıralamada üst sırada olan eskrimci maçı kazanır.

 

                  2. Takım Müsabakaları

                      f) Eğer her iki takımın pistte bulunan eskrimcileri birlikte p-siyah kart görürlerse ve iki takımında değişiklik yapma hakkı yoksa ve skorları eşitse,                                müsabaka başlangıcındaki sıralamada üst sırada olan takım maçı kazanır.

 

 

 

İlanen duyrulur.

Merkez Hakem Kurulu